Вт. Лис 26th, 2024

Виявляють порушників здебільшого за допомогою безпілотників

В Україні в теплу пору року зростає ризик пожеж через спалювання трави та сухого листя. Робити це і так заборонено, а в умовах воєнного стану такі порушення можуть бути розцінені як диверсія. У деяких випадках штрафи за підпал трави та листя можуть перевищити 100 тис. грн.

За порушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

 

В умовах воєнного стану підпали також можуть трактуватися як диверсії, – йдеться у роз’ясненні Київської міської державної адміністрації (КМДА).

До речі, фахівці ДСНС виявляють пожежі та випадки спалювання сухої рослинності за допомогою безпілотників. Потім вони ідентифікують порушників, аби притягнути їх до відповідальності.

  • За спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності в Україні передбачено штрафи: для громадян від 3060 до 6120 грн, для посадових осіб – від 15 до 21 тис. грн. Якщо вогонь поширюється на великі площі (наприклад, поля, луки та пасовища) або території природоохоронних зон, штрафи можуть бути збільшені.
  • Найбільші штрафи, у розмірі від 90 до 150 тис. грн, накладаються за знищення або пошкодження лісових насаджень, зелених зон навколо населених пунктів та вздовж залізничних колій. У разі смерті людей під час пожежі також можливе покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Чому не можна спалювати траву та листя

  • Спалювати листя, траву та іншу рослинність заборонено не лише через пожежі. При активному горінні рослинних залишків разом із димом у повітря виділяється отруйна суміш. До її складу входять пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали, бензопірен тощо.
  • Крім того, земляний покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Спалювання рослинності призводить до забруднення ґрунтів, повітря та води, а також може призвести до займання в лісових зонах.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.