Під час поховання покійного важливо дотримуватися певних правил
Згідно з православним вченням, у труні перед похоронною церемонією мають бути певні символи віри, які допомагають душі знайти вічний спокій перед Господом. А саме:
- Хрест – кладуть у ліву руку покійного.
- Ікона – кладуть на груди покійного, але перед похованням її потрібно буде прибрати з труни. Після похорону її відносять до церкви, а через сорок днів забирають додому.
- Подушка та похоронне покривало (також називають саван) – накривають тіло до пояса.
- Віночок – біла пов’язка із зображеннями Спасителя, Матері Божої та Іоанна Хрестителя.
Що з речей можна покласти у труну померлого?
Церква не схвалює класти особисті речі померлого в труну, оскільки вважається, що це заважає душі покійного знайти спокій. Проте, люди все ж кладуть у труну різні предмети, що належали померлому, такі як гребінці, одяг, прикраси та книги.
Окрім цього, важливим вважається покласти в труну такі речі:
- Ганчірки, якими обмивали тіло.
- Гребінець, яким розчісували волосся.
- Мотузки, якими зв’язували руки.
А також усі інші предмети, за допомогою яких знімали мірки для виготовлення труни та похоронного одягу.
Чоловікам дозволяється класти в труну всі їхні медалі, нагороди та грамоти.
Якщо за життя вони висловили бажання бути похованими з певними особистими речами, останню волю необхідно виконати після їхньої смерті.
Жінкам дозволено покласти улюблені прикраси, аксесуари, хустку чи капелюх. Молодих і незаміжніх дівчат традиційно одягають у весільну сукню та фату. Маленьким дівчаткам дозволено класти улюблені іграшки та одягати нову гарну сукню. Для померлих вагітних жінок у труну також можна покласти іграшки.
Які речі не можна класти в труну?
Православна церква не схвалює поховання особистих речей разом з померлим, особливо тих, які мають відношення до живих людей. До таких речей належать:
- Листи від близьких. Не можна класти в труну листи від тих, хто не зміг приїхати на похорон і надсилає слова скорботи. Вважається, що це може спричинити хвороби або навіть загибель того, хто написав листа.
- Фотографії живих людей. Фото, як вважається, несе на собі зв’язок з тим, хто на ньому зображений. Якщо покласти його в труну, людина на фото може сильно захворіти або навіть померти.
- Живі квіти. Вважається, що випавша з труни квітка може поширювати хвороби й смерть.
Також під час поховання покійного заборонено класти в труну обручки, гроші, годинники, малюнки та картини, сигарети та спиртні напої, зброю та мобільні телефони.
Щоб точно виконати всі релігійні приписи й уникнути покладання зайвих речей в труну, слід звернутися до священника або до ритуального дому, які допоможуть у вирішенні цього питання та нададуть усі необхідні поради.