І це не тільки про здоров’я чи гроші
Мало хто буде сперечатися, що у старості жити складніше, ніж у молодості. Хтось скаже, що є пенсія і можна не працювати. Але є безліч людей, які краще б працювали. Людині приємно бути серед людей, у колективі, при справах. Тож не дивно, що чимало людей продовжують працювати максимально довго.
Перша й найочевидніша річ – це люди
Саме тому бабусі часто зустрічаються з іншими бабусями у дворі. Не хочуть відчувати самотності, прагнуть спілкування. Тож корисно мати багато родичів, друзів, які приходять в гості чи з ким можна хоч би через день зідзвонюватися. Тому бабусі й люблять, коли з ними залишаються онуки.
Психологи радять з молодих років підтримувати хороші родинні зв’язки, у старості точно не будете самотні.
Друге, це справа. Бажано улюблена справа
Людині подобається щось робити, і відчувати себе потрібним. Особливо робити щось важливе. Якщо людина нудьгує, це дуже погано, особливо у старості. Тому важливо для підтримки мати якусь справу. Що-небудь робити руками, це теж допомагає.
Зараз в Україні є багато можливостей для того аби реалізуватися у волонтерських справах. Навіть на годинку долучитися до плетіння сіток – це й можливість допомогти іншим долучившись до потрібної справи, а також можливість поспілкуватися.
Крім того, ця справа не зобов’язує працювати цілий день, а можна виключно в міру своїх фізичних можливостей.
І третя річ, яка допомагає жити на старості – мета, сенс життя
І краще, щоб ця мета була дуже далекою. Суть у тому, що організм людини тримається добре, поки є мета. Якщо мети немає, людина втрачає сенс мобілізовувати свої зусилля, і «розвалюється» як замок з піску.
Тож треба ставити мету, нехай навіть складну – дожити до 100 років. А чому б ні!