Близько 20% іноземців знають про українські бренди та можуть назвати принаймні один із них
Як повідомляє Liga.net, лідером серед українських брендів, про які знають за кордоном, виявилася кондитерська корпорація Roshen. Про це свідчать результати міжнародного опитування організації Brand Ukraine.
Roshen без підказок згадали 3% опитаних з усіх країн.
У Польщі цей бренд назвали 10% респондентів, а у Туреччині – 6%.
Ще п’ять брендів набрали більше ніж 1% спонтанного знання (без підказки):
- бренди одягу Sleeper та Paskal,
- горілчаний бренд Nemiroff,
- бренд соку Sandora
- авіаційний бренд Антонов.
У Туреччині без підказок найчастіше називали компанію з виробництва соків Sandora, у Франції – бренд головних уборів Ruslan Baginskiy, а у Великій Британії – бренд одягу от-кутюр FROLOV.
З підказками, тобто коли потрібно було обрати знайомі бренди з запропонованого переліку, принаймні один український бренд називали 60% респондентів.
Найвищий рівень продемонстрували жителі США (74%), а найнижчий – Німеччини (49%) та Іспанії (50%).
У різних країнах знають про різні бренди.
Наприклад, про Ajax (українська технологічна компанія, яка розробляє бездротові та дротові системи безпеки. – Ред.) найбільше знають у Франції та Туреччині.
У Польщі два абсолютних переможці за рівнем знання – це Roshen та Nemiroff, а інші бренди мають доволі скромні показники.
Чому купують українське
Основний стимул для іноземців купувати українські товари, за результатами опитування, – це можливість підтримати Україну. 47% опитаних готові спробувати український товар, якщо побачать його в магазині.
На другому місці серед причин звернути увагу на українські бренди – доступна ціна. Особливо це важливо для французів (49%) та поляків (48%).
На третьому місці в списку мотивацій – цікавість спробувати українські продукти або товари. Цей показник найвищий у Польщі (52%) та США (45%).
Більшість з опитаних утримуються від купівлі товарів від українських виробників через низьку обізнаність щодо них та відсутність реклами.
Опитування провели в травні 2024 року. Воно охопило доросле міське населення семи країн: Великої Британії, Іспанії, Німеччини, Польщі, США, Туреччини та Франції. Загальна вибірка склала 2800 респондентів (400 у кожній країні).