Пт. Вер 20th, 2024

Ви всі маєте цей напій вдома 

Британські вчені дійшли висновку, що чорний час вкрай корисний для людей похилого віку. Науковці Університету Ньюкасла проаналізували звичку пити чай у літніх людей 85+. У підсумку вони дійшли висновку, що часте вживання чаю усуває ризики розвитку деменції та хвороби Альцгеймера.  
 
При цьому за спостереженнями, ті, хто споживає менше  п’ять чашок чорного чаю на день, мають кращу пам’ять та зосередженість, на відміну від тих, хто не любить чай. 

Пенсіонери, які люблять напій, мають кращі психомоторні функції, точні рухи, швидшу реакцію. Науковці вважають, що це результат впливу  чорного чаю, та спілкування з близькими під час чаювання. 

Секрет такого впливу чаю у антиоксидантах, які він містить. Антиоксиданти, флавоноїди, катехіни та поліфеноли підтримують загальне здоров’я організму на належному рівні. Антиоксидантні сполуки запобігають запальним процесам в організмі, тому попереджають передчасне старіння та ракові захворювання.

Одна чашка чорного чаю забезпечує третину добової норми поліфенолів для нашого організму. 

За результатами досліджень учених, поліфеноли попереджають:

  • атеросклероз;
  • цукровий діабет;
  • гіпертонію;
  • рак.

Танін, який міститься в чаї, добре впливає на кишківник, підтримує баланс мікрофлори, також знижує кишкову активність та полегшує сечовиділення.

А ще, чай корисний для міцності кісток та зубів, оскільки містить  фтор, який протидіє карієсу. 

 



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.