Показали згенерований знімок
Штучний інтелект відтворив «обличчя Ісуса Христа» з Туринської плащаниці, яка, як дехто вважає, покривала його тіло відразу після розп’яття.
Туринська плащаниця вже давно викликає суперечки. Одні наполягають на тому, що вони бачать образ Христа, відбитий на тканині, в той час інші – називають її середньовічною містифікацією.
Однак, італійські вчені використовуючи нові технології, тепер вважають, що полотно могло походити з часів Ісуса. Про це пише Daily Express.
Завдяки штучному інтелекту Midjourney, вдалось створити симуляцію, яка зобразила риси обличчя людини, яку більшість бачать на полотні.
Згенеровані знімки зображують Ісуса з традиційним довгим волоссям і бородою, з ранами, які вказують на те, що він щойно переніс своє смертельне випробування.
– Критики кажуть, що художник 14-го століття міг підробити «плащаницю Месії», використовуючи порошковий пігмент на скульптурі або живій моделі.
Але купа католиків упевнені, що тканина відобразила подобу Христа в муках воскресіння, – наголошує видання.
Варто зауважити, що у 1908-х роках завдяки радіовуглецевому аналізу науковці встановили, що плащаницю виготовили у 1300-х роках. Однак доктор Ліберато де Каро поставив це під сумнів й, використовуючи ширококутове розсіювання рентгенівських променів, спробував довести, що тканина точно відповідає зразку зі знаменитої облоги Масади в 55-74 рр. н.е.
– Цвіль та бактерії, що колонізують текстильні волокна, а також бруд й вуглецевмісні мінерали, такі як вапняк, що прилипають до них у проміжках між волокнами, буває важко повністю усунути на етапі очищення зразка. Це може спотворити датування, — переконаний він.
Де Каро також вказує на те, що в тканині є чимало пилкових зерен рослин, котрі походять з Близького Сходу, тим самим відкидаючи ідею про те, що це підробка.
Втім, переконливих доказів існування цього артефакту до середини 1300-х років зовсім мало, хоча існує припущення, що дуже схожа реліквія, викрадена з константинопольської церкви століттям раніше, могла бути однією з частин комплекту.
Ватикан, своєю чергою, не досяг консенсусу щодо легітимності реліквії, але видатні діячі церкви, такі як Папа Іван Павло ІІ та Папа Франциск, назвали Туринську плащаницю «чудодійним артефактом».