Та де і як шукають потрібну інформацію
Аналітики з Bernstein Research за результатами дослідження кажуть, що «Google втрачає свій статус дієслова». На зміну фрази google it («загугли») прийшов вислів search it («знайди»).
При цьому підлітки часто шукають інформацію не в Google, а звертаються за рекомендаціями в TikTok або знаходять дані про продукт на його сайті або в додатку.
Покоління користувачів, що народилися в 1997-2012 роках, стало першим, яке з дитинства має доступ до гаджетів і більшу частину життя проводить онлайн. Тепер це покоління активно входить в економіку і починає впроваджувати тренди.
Покоління Z, і особливо покоління Альфа, практично не використовують дієслово «гуглити», вони просто кажуть: «Пошукай це»”, – зазначають аналітики.
У 2006 році автори словника Merriam-Webster включили до нього слово «google» у значенні «шукати що-небудь в інтернеті».
Тоді дієслово «to google» приєдналося до дієслова «to xerox» і стало офіційно вважатися нормативною лексикою англійської мови.
Відмову молодих людей від «гуглити» можна вважати тривожним для Google, оскільки вихід із вживання пов’язаного з компанією дієслова може вказувати на зниження її популярності.
Прекрасним прикладом тому може стати давно забутий усіма рекламний слоган із 90-х «Do you Yahoo!?» («А ви з Yahoo!?»). Yahoo! з’явилася на кілька років раніше за Google, і її успіх був багато в чому обумовлений відсутністю конкурентів. На початок нового тисячоліття капіталізація компанії досягла 130 мільярдів доларів, але потім з’явилися конкуренти, яким компанія програла.