Головне – мити раковину треба регулярно
Особливою популярністю серед мийок, що пропонуються на ринку, користуються гранітні і зі штучного каменю. Їх не можна віднести до бюджетних моделей, але покупка такої речі гарантовано забезпечить більшу механічну міцність та привабливий сучасний дизайн.
Кожна раковина вимагає ретельного догляду незалежно від матеріалу, з якого виготовлена. Більшість не знає, як, чим і чому не можна мити раковину тими чи іншими засобами, пише furniset.
Що знадобиться для миття раковини з каменю:
- м’яка ганчірка або губка, змочена в мильному розчині,
- оцет або харчова сода,
- спеціалізовані засоби побутової хімії, призначені для роботи з гранітом,
- олія, як звичайна рослинна, що використовується для приготування їжі, так і спеціальна для догляду за гранітною мийкою.
Для щоденного догляду знадобиться будь-який засіб для миття посуду. Невелику кількість засобу потрібно нанести на вологу губку, а потім ретельно протерти всю поверхню раковини. Після цього залишається тільки промити раковину водою і витерти насухо.
Якщо робити це регулярно, можна позбавити себе від довгих від стомлюючих процедур, пов’язаних з видаленням плям, що важко виводяться, та інших забруднень.
При цьому мийка завжди виглядатиме бездоганно.
Можна також скористатися олією для догляду за раковинами, підійде звичайна рослинна, яка є на кухні: соняшникова, ріпакова або навіть оливкова.
Оцет
З домашніх продуктів також обов’язково варто виділити оцет, який добре справляється з знебарвленням. Його потрібно змішати з водою у пропорції 1:1, а потім заповнити отриманою сумішшю всю раковину, залишити на ніч, а вранці очистити поверхню м’якою губкою, змоченою миючим засобом. Непривабливі плями мають зникнути.
Сода
Харчова сода – ще один домашній засіб, який можна використовувати для очищення раковини без ризику знебарвлення або пошкодження ніжної структури матеріалу. Вона стане в пригоді як для щоденного миття, так і при видаленні плям.
Невелика кількість води додають у харчову соду та перемішують до однорідної кашки.
Отриману в такий спосіб пасту наносять на ганчірку чи губку і протирають нею всю поверхню раковини.
Робити це слід обережно, без сильного натиску, але не пропускаючи кутів і вигинів.
Залишити раковину на кілька хвилин замочуватися, після чого промити її водою.
Останній штрих — витерти мийку насухо, щоби переконатися, що всі забруднення та плями усунені, а нових не з’явилося.