Та інші цінові сальто овочі з борщового набору
Дешевої картоплі цього року не буде. Овоч справді не вродив у більшості регіонів України. Зібрати врожай на рівні минулого року зможе хіба що Волинь, Львівщина на Рівненська області.
В інших областях картопля росла у стресових умовах, як-то приморозки на весні, посуха, потому рясні дощі та серпнева спека – поставили крапку на врожаях.
Зараз картоплю з поля купують по 14-17 гривень. У супермаркетах її продають майже на 10 гривень дорожче.
Ситуація дещо стабілізується, коли на ринок вийдуть великі виробники картоплі з Львівщини, де врожай ще збирають. Крім того, очікують в Україні і на імпортну картоплю. Попри повені у Польщі – партії бульби очікують і звідти.
А от інші овочі борщового набору на Рівненщині демонструють цінові сальто. Моркву зараз продають по 17-18 гривень за кілограм, проте в асоціації Фермерів Рівненщині об’єктивних чинників для зростання ціни на моркву не бачать.
Капуста на Рівненщині коштує близько 20 гривень за кіло, це дешевше ніж в сусідньому Львові. І в нашій області ще не зібрали пізні сорти, тож капуста буде трохи доступнішою.
А щодо буряків, то аграріям вдалося зібрати нормальний врожай, і ціна не цей овоч стабільна. Загалом, отримати врожаї вдалося тим фермерам, які змогли забезпечити овочам достатній полив під час серпневої спеки, адже чимало господарств нарікають, що овочі практично згоріли під сонцем.
А от фермерських ярмарків, де рівняни звикли купувати городину безпосередньо у виробника – в Рівному не буде. Ярмарки не проводять уже третій рік поспіль.
Втім, щонеділі фермери приїздять на сільськогосподарський ринок в Рівне. Крім того, за запитом громад вони готові влаштувати виїзну торгівлю у мікрорайонах містах, як робили з ковідних часів. Але на сьогодні таких запитів поки ані з Рівного, а ні з Квасилова не надходило.