Пт. Жов 25th, 2024

Розкрито секрет

Радянський сервіз «Рибки» раніше був практично в кожному домі. Його тримали як прикрасу і ніколи не використовували. Можливо так відбувалось тому, що більшість людей просто не знали, для чого насправді він призначений.

Історія сервізу «Рибки»

Художник Барамідзе Абесалом Давидович, який проживав у Ризі, вперше представив цей сервіз ще у 1950 році. На жаль, він не зберігся до наших часів, проте залишились відомості, згідно яких сервіз був представлений у двох кольорах: білому та золотому.

А вже у 1956 році цей набір відправився у справжню подорож, де отримав всесвітню популярність на різноманітних виставках кераміки. У 1960 році сервіз виготовляли у Ризі і Тбілісі. А вже за рік на Полонському порцеляновому заводі в Хмельницькій області і на Городницькому порцеляновому заводі Житомирської області почалось його масове виробництво.

Тоді ж сервіз отримав свою офіційну назву «Сімейство коропів» та виготовлявся у біло-червоних та біло-синіх кольорах. Виробництво сервізу продовжувалось наступних 30 років.

Як правильно використовувати сервіз «Рибки»?

До складу сервізу входить графин у вигляді коропа, а також 6 «мальків». Об’єм графину складає 700 мл, а мальків – 30. З цього можна зрозуміти, що призначений він для подачі та розливу алкогольних напоїв.

Говорячи простими словами, сервіз «Рибки» – це звичайний графин з чарками. Проте наливати алкоголь з нього, а також пити зі стопок, виявилось досить незручно.

 

Саме тому, основною ціллю купівлі такого набору було декорування оселі. За призначенням його використовували вкрай рідко.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.