Ср. Жов 30th, 2024

Як у 2019-му

Леонід Данилович Кучма був другим президентом України (1994-2005 рр.). Він народився 9 серпня 1938 р.

Леонід Кучма міг би, певно, бути сильним президентом і зараз, але йому вже 86, і він у такі ігри більше гратися не стане. Зате експрезидент робить цікаві прогнози і дає певні важливі пояснення.

Їх публікує Інтерфакс.

Зокрема, оцінюючи електоральні перспективи в Україні під час можливих виборів, Леонід Данилович каже, що

 «Коли б вибори не відбулися, передбачити їхній результат сьогодні абсолютно неможливо.

 

Повоєнні вибори взагалі річ непередбачувана. Втома і травма суспільства роблять прогнози щодо результатів виборів невдячною справою.

 

Нагадаю: 1945 року Черчилль, рятівник Британії на початку війни, а потім тріумфатор і переможець Гітлера, без шансів програв на парламентських виборах.

 

Багато є в історії і зворотних прикладів».

За його словами, якщо шанси Зеленського на переобрання президентом можна оцінити оптимістично, то ймовірність збереження крісел переважною більшістю депутатів – песимістично.

«Можу спрогнозувати одне: на нас чекає вже друга електоральна революція.

 

Перша відбулася 2019 року, коли команда Зеленського просто змахнула з дошки більшість політичних фігур», – сказав Кучма.

Водночас він зазначив, що «вибори у 2025 році абсолютно необхідні, якщо війна закінчиться, і вибори абсолютно неможливі, якщо війна не закінчиться».

«У цьому випадку вони неможливі ані технічно, ані, що набагато важливіше, морально.

 

На виборах під час війни неможливо забезпечити їхню справедливість і всенародне волевиявлення. Ви не доправите скриньку для бюлетенів у кожен окоп.

 

А без голосів тих, хто сидить у цьому окопі, це будуть не вибори, а блюзнірство», – наголосив Кучма.

«Війна була неминуча»

Удар по структурах проросійського політика й олігарха Віктора Медведчука в лютому 2021 року став вирішальним кроком українського керівництва, після якого Путін зрозумів, що взяти Київ голіруч йому не вдасться, – вважає Кучма:

«Звичайно, війна не була єдиним сценарієм для Путіна. Зрозуміло, що він віддав би перевагу більш легким способам поставити нас під свою владу.

 

Напевне, перша ставка була на «п’яту колону», на провокування в Україні внутрішнього розколу. Але не вийшло.

 

Думаю, удар по структурах Медведчука в лютому 2021 року став вирішальним кроком нашого керівництва, після якого Путін зрозумів, що взяти нас голіруч йому не вдасться», – припустив Леонід Данилович.

На його думку, Україна могла уникнути війни у два діаметрально протилежні способи: або посилити свою обороноздатність до рівня, який стримав би Росію від нападу, або здатися без бою.

«На жаль, протягом довгих років наші лідери не робили першого. На щастя, у 2022 році вони не зробили другого», – констатував експрезидент.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.