Американським платникам податків не потрібно хвилюватись за їхні гроші
Вже 5 листопада в США пройдуть вибори 47-го президента США. Головними кандидатами на пост є представниця демократичної партії Камала Гарріс та представник республіканців Дональд Трамп.
Від цих виборів без перебільшення залежатиме подальша допомога Україні, а відповідно здатність українців оборонятись від російської агресії.
В цьому контексті велика кількість експертів та аналітиків, зокрема в Україні та Європі, оцінюють потенційне обрання Дональда Трампа досить критично. Особливо, якщо згадати його риторику та заяви щодо підтримки України та критику українського президента.
Зокрема під час останнього візиту президента Зеленського у вересні до США Трамп зневажливо відгукнувся про нього, назвавши його «найбільшим продавцем в історії».
«Я бачу, що Зеленський тут. Я думаю, що Зеленський – найкращий торговець в історії: щоразу, коли він приїжджає в країну, він іде з 60 мільярдами доларів», – сказав Трамп.
На ділі Дональд Джон Трамп грубо зманіпулював, чи то навіть збрехав, на тему виділених коштів. Загалом тези республіканського кандидата про шкоду американській економіці та бюджету, на фоні “сотень мільярдів” витрачених на підтримку війни Україні руйнуються кількома наочними інфографіками, які показують, скільки коштів було інвестовано всередині США.
Фактом є те, що виділені кошти американських платників податків на допомогу України стимулюють, в першу чергу, американську оборонну промисловість. На сьогоднішній день в американську оборонну промисловість пішло 51,2 мільярда доларів.
Після того, як всі виділені кошти будуть взяті під зобов’язання, це буде понад $60 мільярдів. На фоні цього можна згадати вересневі слова 46-го президента, який говорив про ті самі $60 млрд, які Зеленський щоразу вивозить.
Наприклад, найбільші штати-одержувачі виглядають наступним чином:
- Арканзас – $4,25 млрд
- Алабама – $3,31 млрд
- Пенсильванія – $2,83 млрд
- Арізона – $2,72 млрд
- Техас – $2,04 млрд
- Західна Вірджинія – $1,98 млрд
- Каліфорнія – $1,96 млрд
- Флорида – $1,59 млрд
- Міссурі – $968 млн
- Нью-Йорк – $943 млн
Також варто наголосити, що більшість з наведених штатів – це “червноі штати”, яким притаманно голосувати саме за республіканських кандидатів.
Загалом ланцюг постачання продукції оборонно-промислового комплексу охоплює всі 50 штатів США, і багато штатів недостатньо представлені через характер систем озброєнь, що надаються Україні.
Гроші про які говорить Трамп та його команда вдома і вони вкладені у промисловість, щоб відбудувати США та зробити країну “знову величною”.
Багато американських містечок, які колись будувалися навколо того чи іншого оборонного заводу і занепали після закриття або суттєвого скорочення виробництва, наразі переживають друге життя.
Дональду Трампу про це добре відомо, командів республіканців такоє про це добре відомо. Проте існує політика для широкої маси, яка заключається у промоуції простих, швидких та ефективних рішень, що є фактично типовим популізмом.
Тому маємо розуміти та пам’ятати непердбачуваність Дональда Трампа, та відмінності його передвиборчої кампанії від реальної політики, що може бути в майбутньому за умов перемоги 5 листопада.
А поки чекаємо доленосних виборів необхідно відзначити, що “пацифістська” риторика Трампа щодо війни в Україні занепокоює навіть країни ЄС.
Так видання Politico зазначає, що у європейських столицях формується консенсус: повернення головного руйнівника підвалин надасть сміливості Володимиру Путіну, потенційно спровокує руйнівну торговельну війну та посилить політичні розбіжності на всьому континенті.
А Обіцянка Трампа припинити війну в Україні протягом 24 годин після приходу до влади сприймається так само серйозно.
Що буде далі, дізнаємось за кілька днів після оголошення переможця, якого в демократичний спосіб оберуть виборці США, 75 млн яких вже проголосувало достроково.