Чт. Лис 14th, 2024

У НБУ зробили висновки

В Україні в третьому кварталі 2024 року підприємствам стало важче функціонувати через нестачу працівників. Це пов’язано з тим, що за кордон виїхало більше людей, ніж очікувалось, особливо через тривалі відключення електроенергії влітку.

Лідерами попиту на нових співробітників залишаються робітничі спеціальності, сфера обслуговування та роздрібна торгівля.

Співвідношення кількості працівників на одну вакансію наразі нижчі навіть за показники 2021 року, повідомляють в інфляційному звіті Національного банку України.

У результаті, штати підприємств переважно недоукомплектовані. Зазначається, що тенденція дефіциту кадрів буде продовжуватись в наступному році, попри очікування щодо збільшення обсягів реалізації продукції підприємствами.  

У результаті штати підприємств переважно недоукомплектовані та, попри загалом сприятливі очікування щодо збільшення обсягів реалізації продукції підприємствами в наступні 12 місяців, вони не прогнозують збільшення кількості працівників.

 

Отже, підприємства очікують збереження дефіциту кадрів і подальшого зростання конкуренції за працівників, – йдеться у звіті.

За даними ООН, кількість українських мігрантів упродовж ІІІ кварталу зросла майже на 200 тисяч осіб. У інфляційному звіті зазначають, що зростання тривало також на початку IV кварталу – загалом майже до 6,8 млн осіб за кордоном станом на середину жовтня 2024 року.

У НБУ вважають значними ризики для економіки у зв’язку з подальшим посиленням міграційного відпливу українців.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.