Чим небезпечний шкідник

Чужорідні види рослин все частіше помічають на території Україні. Вони потрапили в нашу екосистему з інших регіонів світу і часто завдають шкоди місцевій флорі.

Останнім часом стрімкого поширення в багатьох областях України набуває ваточник сирійський. Попри красу та схожість із бавовною, рослина здатна витісняти місцеві види трав, що несе чималу небезпеку для природи.

Відео того, як чужорідна рослина заполонила чималу територію неподалік одного із сіл на Рівненщині, опублікувала у ТікТок місцева травниця Ольга Лукянова.

Рослина росте до 1,5 метра у висоту. Ми колись посадили таку рослину у себе на городі: медонос, красивий до неможливості, і листя красиве, і квіти… Ми пересадили собі з лісу дві рослинки. Минуло 6 років, а ми все ще боремося з цим ваточником. Це зброя проти нашої природи. Кульбаба, яку вважають злісним буряном, взагалі з цим не порівняється.

 

Величезну територію біля села вже захоплено. Я думають, що ніхто ніколи цьому не дасть раду, – розповіла Ольга Лукянова у відео.

Ваточник сирійський, який поширюється в Україні, зокрема в Рівненській області, походить з Північної Америки. Рослина має високу конкурентоспроможність та здатність витісняти місцеві види рослин. Шкідник може зустрічатися на полях, узбіччях доріг та інших відкритих територіях. 

Окрім ваточника, на території нашої країни також стрімко поширюється амброзія полинолиста, яка викликає алергію та через швидше поширення витісняє місцеві види рослин. Найчастіше цю рослину можна помітити на Півдні та в центральній Україні, уздовж доріг, полів і пустирів.

На фото амброзія полинолиста

На фото амброзія полинолиста

Клен ясенелистий з роками став звичним видом для наших регіонів, тож вже мало хто пам’ятає, що ввезли його з Північної Америки.

На фото клен ясенелистий

На фото клен ясенелистий

Гірчак повзучий, який часто нагадує будяк, «приїхав» до нас з Азії. Попри красу, він руйнує асфальт, мури та витісняє інші рослини. Рослина часто росте вздовж річок на Заході України.

На фото гірчак повзучий

На фото гірчак повзучий

Золотушник канадський, який часто плутають із амброзією, також походить із Північної Америки. Рослина формує густі зарості, які витісняють місцеві трави.

На фото золотушник канадський

На фото золотушник канадський

Борщівник – ще одна небезпечна рослина, з якою активно борються впродовж останніх років. Борщівник походить із Кавказу, де місцеві жителі використовували його молоде листя для приготування овочевих супів та борщів (до появи квітконоса), звідки і походить назва рослини.  

Фото борщівник

Фото борщівник



Джерело