Сб. Лис 30th, 2024

За задумом, це має спростити комунікацію власників житла та запобігти суперечкам

В Україні планують змінити систему управління багатоквартирними будинками. Йдеться про створення  цифрової платформи яка має спростити взаємодію між мешканцями, ОСББ та управителями. Роботу платформу «Наш дім» передбачає урядова постова, і запрацює вона за два роки. 

«Наш дім» об’єднає всю інформацію про багатоповерхові будинки, їхніх співвласників, ОСББ та управителів. Розробку фінансують міжнародні партнери, зокрема USAID та Фонд Східна Європа.

У Міністерстві цифрової трансформації стверджують, що нова система дозволить:

  • зберігати документацію у захищеному вигляді;
  • спростити процедуру управління будинками;
  • впровадити онлайн-голосування для мешканців;
  • збирати аналітику для ефективного ухвалення рішень у сфері житлової політики.

Але не всі ОСББ та управлінські компанії схвально сприйняли ініціативу, адже чимало з них користуються індивідуальними IT-рішеннями. У таких програмах вони ведуть бухгалтерію та уже давно влаштовують голосування мешканців.  Перехід на нову платформу їм просто не потрібний. 

Більшість збурюються, що гроші міжнародних партнерів варто скерувати на відновлення знищенної енергомережі країни, а не на платформу для комунікації мешканців. 

Чимало ОСББ критично залежать від електроенергії через теплові насоси, які забезпечують обігрів верхніх поверхів, та неможливість використовувати газ у будинках вище за 10 поверхів. Місцева влада й уряд запустили програми компенсації до 70% вартості обладнання, однак ці програми передбачають попереднє збирання коштів мешканцями. А в нинішніх умовах навіть тисяча гривень для співфінансування для пенсіонерів видається вкрай обтяжливим платежем.

Тож управителі пропонують скерувати доступний ресурс на реалізацію практичних рішень, а не на комунікацію. 



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.