За словами Гуменюк, наразі корабельне угруповування в Чорному морі складається з 12 одиниць. Розташовані вони в районі від східного узбережжя Криму до Новоросійська. Також один корабель викриває надводну обстановку в Азовському морі.
“Серед чорноморського угруповування є ракетоносій. Він підводний й може бути спорядженим до 4 ракет типу “Калібр”, – додала Гуменюк.
Відповідаючи на питання, чи позначиться ураження морськими дронами й передислокація ворожих кораблів на обстрілах з моря, речник Південного оперативного командування відзначила, що це не матиме критичного впливу.
“Треба пам’ятати, що загроза досить висока. Але передислокація Чорноморського флоту дійсно спрямована ближче до Новоросійська, хоча пам’ять в них коротка. “Оленярський гірняк” находився там, тому й не така це вже безпечна відстань”, – зауважила Гуменюк.
Атака України на російські кораблі
Наші військові цього літа, а також восени неодноразово атакували російські кораблі. Воїни завдавали ударів не лише біля узбережжя Криму, але й у районі бухти Новоросійська.
Наприклад, СБУ разом з ВМС, застосовуючи експериментальне озброєння, атакували ворожий носій крилатих ракет “Буян” та корабель “Павел Державин” в Криму.
Також двічі було атаковано патрульний корабель “Павел Державин”, який на той момент був розташований біля берегів Севастополя.