Чому треба перевіряти власника, який продає житло
Під час широкомасштабного вторгнення РФ в Україну забороняється купувати майно у тих, хто пов’язаний з державою-агресором, пояснює Ярина Паш. Якщо така людина звернеться до нотаріуса за оформленням договору купівлі-продажу, їй відмовлять.
“Згідно з Постановою Кабміну №164, незавершені нотаріальні дії за зверненням особи, пов’язаної з державою-агресором, визначеної Постановою Кабміну №187 “Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації” зупиняються. Якщо така особа звернеться за вчиненням нотаріальної дії, нотаріус відмовляє у її вчиненні”, – каже юрист.
Згідно з Постановою № 187, особами пов’язаної з державою-агресором вважаються:
- громадяни РФ, окрім тих, які проживають на території України на законних підставах;
- юридичні особи, які були створені та зареєстровані відповідно до законодавства Російської Федерації;
- юридичні особи, які були створені та зареєстровані відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є Російська Федерація, громадянин Російської Федерації;
- юридичні особи, утворені відповідно до законодавства іноземної держави, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків яких є Російська Федерація, громадянин Російської Федерації.
“Перевірте, хто є власником нерухомого майна, чи не є випадково власником людина, пов’язана з державою-агресором. Також зверніть увагу на наявність і відповідність оформлення правовстановлювальних та технічних документів на нерухоме майно”, – радить співрозмовниця.
Також вона закликає перевірити за допомогою Єдиного державного реєстру судових рішень, чи не є житло об’єктом спору. Окремо варто дізнатись, чи немає за житлом боргів по комунальних послугах.