Чт. Чер 20th, 2024

Ця процедура має кілька важливих переваг для росту та розвитку томатів

Підгортання томатів — це агротехнічний прийом, який включає насипання ґрунту навколо основи рослин. Ця процедура має кілька важливих переваг для росту та розвитку томатів. Ось 5 причин, чому потрібно підгортати томати:

Зміцнення кореневої системи

Підгортання стимулює утворення додаткових коренів на нижній частині стебла томату. Це зміцнює кореневу систему, що забезпечує кращу стійкість рослин до вітру і покращує їх здатність поглинати поживні речовини та воду з ґрунту. Більш розвинена коренева система сприяє загальному здоров’ю та продуктивності рослини.

Покращення доступу до поживних речовин

При підгортанні, ґрунт навколо рослин насичується додатковими поживними речовинами з органічних матеріалів або добрив, які ви можете додати. Це сприяє кращому живленню рослин і, як результат, підвищує врожайність томатів. Ґрунт, який підгортається, також стає більш пухким, що покращує його структуру та здатність утримувати вологу.

Контроль бур’янів

Підгортання допомагає придушувати ріст бур’янів навколо томатних рослин, оскільки додатковий шар ґрунту перекриває світло бур’янам, ускладнюючи їх проростання та ріст. Менше бур’янів означає меншу конкуренцію за поживні речовини й воду, що йде на користь томатам.

Збереження вологи

При підгортанні, ґрунт навколо рослин стає більш пухким і аерованим, що покращує його здатність утримувати вологу. Це допомагає зменшити випаровування води з поверхні ґрунту, що особливо важливо в сухих і спекотних умовах. Збереження вологи сприяє кращому росту та розвитку томатів.

Захист від хвороб

Підгортання може допомогти запобігти деяким хворобам, які розвиваються в результаті контакту нижнього листя з ґрунтом. Коли стебло томата підгортається, нижні листки знаходяться вище від землі, що зменшує ризик ураження ґрунтовими патогенами. Також, краще аерування ґрунту сприяє зниженню вологості навколо рослин, що зменшує ризик розвитку грибкових захворювань.

Як правильно підгортати томати?

Найкраще підгортати томати, коли вони досягають висоти 20-30 см і знову через кілька тижнів, коли рослини ще більше виростуть.

Обережно підгорніть ґрунт навколо основи рослини, створюючи невеликий пагорб.

 

Це можна зробити за допомогою сапки або лопати, насипаючи ґрунт з міжрядь.

При підгортанні можна додавати органічні матеріали, такі як компост або перегній, щоб додатково збагачувати ґрунт.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.