Нд. Лип 21st, 2024

За оцінками ВООЗ, близько 30% населення світу страждає на різні форми алергії. Боротьба з нею потребує комплексного підходу, що включає медикаментозне лікування, зміни в способі життя, а також використання різних пристроїв та методів для покращення стану

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 10-30% населення світу страждає на різні форми алергії. Викликати цю недугу можуть різні рослини, тварини, предмети побуту. Сезонна алергія виникає періодично та причиною її є підвищена чутливість організму до пилку рослин. Симптоми включають чхання, закладеність носа, свербіж в очах і горлі, сльозоточивість і навіть шкірні висипання. Боротьба з цією проблемою потребує комплексного підходу, що включає медикаментозне лікування, зміни в способі життя та звичках, а також використання різних пристроїв та методів для покращення самопочуття.

Медикаментозне лікування

Без медикаментозного лікування подолати прояви сезонної алергії досить складно. Кожна людина, яка страждає на неї, має при собі експрес засіб для швидкого полегшення проявів алергії в «гарячий» сезон. Основними препаратами для лікування є:

 • Антигістамінні препарати (наприклад цетиризин, лоратадин), які зменшують симптоми алергії.
 • Деконгестанти, які знижують закладеність носа.
 • Назальні кортикостероїди, які зменшують запалення носових ходах.

Бактерицидна лампа у боротьбі з алергією

Використання бактерицидних ламп, що випромінюють ультрафіолетове (УФ) випромінювання, також є досить афективним засобом для боротьби з алергенами. Вони добре дезінфікують повітря та поверхні. Хоча їх основне застосування пов’язане зі знищенням бактерій та вірусів, вони можуть бути корисними і в боротьбі з сезонною алергією з кількох причин:

 • Зменшення концентрації алергенів: УФ-випромінювання ефективно знищує мікроорганізми, які можуть бути пов’язані з пилком рослин та пилом, що сприяють алергічним реакціям.
 • Поліпшення якості повітря: Регулярне використання бактерицидних ламп у приміщенні допомагає підтримувати чистоту повітря, що особливо важливо для людей, які страждають на алергію.
 • Профілактика інфекцій: Алергіки часто страждають від ослабленого імунітету, що робить їх більш уразливими до інфекцій. Бактерицидні лампи можуть допомогти зменшити ризик інфекційних захворювань.

Дарсонваль та його роль у лікуванні алергії

Пристрій дарсонваль – це ще один апарат, який може допомогти зменшити прояви алергії, зокрема дерматиту. Принцип його дії полягає у використанні високочастотних електричних струмів малої сили. Він широко застосовується для лікування різних захворювань шкіри та покращення кровообігу. У контексті сезонної алергії дарсонваль може бути корисним завдяки наступним ефектам:

 • Зниження запалення: Дарсонвалізація допомагає зменшити запальні процеси на шкірі та слизових оболонках, що може полегшити симптоми алергії.
 • Поліпшення мікроциркуляції: Вплив дарсонвалю покращує кровообіг у тканинах, що сприяє швидкому відновленню уражених ділянок шкіри та слизових оболонок.
 • Знеболювальна дія: Дарсонваль має легкий знеболюючий ефект, що може бути корисним при сильному свербінні та подразненні шкіри.
 • Підвищення імунітету: Регулярне застосування дарсонвалю може зміцнити місцевий імунітет, що допоможе організму ефективніше боротися з алергенами.

Зміни у способі життя та звички

Щоб не просто замаскувати прояви алергії, а й запобігти їх появі, потрібно внести деякі зміни в повсякденні звички, які можуть значно полегшити життя в пік цвітіння рослин.

 • Уникайте контакту з алергенами, особливо у періоди максимальної концентрації пилку у повітрі.
 • Використовуйте кондиціонери та очищувачі повітря у приміщенні.
 • Регулярно мийте руки та обличчя після вулиці, щоб змити пилок.
 • Намагайтеся не відкривати вікна під час цвітіння.

Сезонна алергія – це поширений і часто дуже неприємний стан, що потребує комплексного підходу до лікування. Медикаментозне лікування, зміни в способі життя та використання таких пристроїв, як бактерицидні лампи та дарсонваль, можуть значно полегшити симптоми та покращити якість життя. Важливо консультуватися з лікарем перед початком використання будь-яких нових методів лікування, щоб переконатися в їхній безпеці та ефективності в кожному конкретному випадку.

*Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.