Пт. Лип 12th, 2024

Пенсіонери зобов’язані пройти ідентифікацію для підтвердження права на виплати

В Україні деякі пенсіонери залишаться без  виплат у липні через те, що вони пропустили проходження обов’язкової ідентифікації.  Про це повідомили в Пенсійному фонді України.

Пенсіонери-переселенці, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року, зобов’язані пройти ідентифікацію для підтвердження права на виплати.

 

Цей захід необхідний для забезпечення Пенсійного фонду впевненості в тому, що кошти досягають своїх законних одержувачів.

Якщо пенсіонер не встиг пройти ідентифікацію, його пенсійні виплати були припинені. Однак їх можна відновити, пройшовши необхідну процедуру ідентифікації.

Пройти ідентифікацію можна кількома способами — пенсіонер може обрати найзручніший для себе:

  • особисто це можна зробити в будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду або відділенні «Ощадбанку»
  • через відеоконференцію: для цього потрібно подати відповідну заяву
  • на вебпорталі електронних послуг ПФУ, авторизувавшись через «Дія. Підпис»
  • у дипломатичних установах України за кордоном — водночас після проходження ідентифікації пенсіонер має передати документи про це Пенсійному фонду. Це можна зробити через вебпортал ПФУ або вислати поштою

Наразі в Україні діє солідарна система (перший рівень пенсійної системи) та добровільна накопичувальна (третій рівень). Водночас обов’язкові накопичувальні пенсії (другий рівень) все ще не запроваджені, хоча це – практика багатьох розвинених країн (за даними Організації економічного співробітництва та розвитку ОЕСР).

Однак без цього неможливо отримати пенсію, що буде співставна з середнім заробітком протягом життя.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.