Ср. Чер 19th, 2024

Можливо навіть до кінця дії воєнного стану

В Україні розглядають можливість відтермінувати взяття на військовий облік чоловіків, які зараз перебувають за кордоном. Йдеться про осіб не мобілізаційного віку: призовників та допризовників.

Щодо 17-річних українців, які наразі перебувають за кордоном:

 

Міноборони каже, що вони мають приїхати в Україну та стати на військовий облік. Юридично в Міноборони мають рацію, бо так виписані чинні правила.

 

Ми в Уряді добре розуміємо, що змушувати студентів немобілізаційного віку їхати в Україну, щоб пройти відповідні процедури, – це лише збільшить навантаження на ВЛК і нічого не допоможе в мобілізації.

 

Тому, вже розроблено відповідну постанову, зараз вона проходить погодження та найближчим часом буде прийнята. Допризовникам і призовникам, які зараз за кордоном, буде надано відтермінування щодо взяття на облік – або до повернення в Україну, або до кінця воєнного стану – каже міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

 Поки діє норма, що чоловіки до 25 років які перебувають за кордоном, мають повернутися в Україну аби виконати законодавчу норму щодо постановки на військовий облік. Зокрема з’явитися у ТЦК. Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.