Чт. Гру 12th, 2024

Цей процес вважають одним із найбільш розповсюджених помилок городників

Скільки разів доводилося чути від сусідів або старших людей, що для гарного врожаю город обов’язково треба перекопувати. Втім, це одна з найбільш розповсюджених помилок городників. Насправді ж частого перекопування город не любить.

Кожен шар ґрунту має свою унікальну структуру, мікроклімат та біологічну активність. Коли ми перевертаємо землю, то екосистемі це шкодить.

 

Корисні мікроорганізми опиняються не в тих шарах, де їм добре, а природні зв’язки втрачаються.  І замість збільшення поживних речовин для рослин результатом буде їхнє зменшення.

Друга важлива причина — вологість та температурний режим ґрунту. Кожен переворот землі провокує втрату вологи й порушення теплообміну. Влітку це означає миттєве пересихання, а взимку — промерзання. А ще це пряма дорога до ерозії. Тобто верхній родючий шар просто втратить поживні властивості. 

Альтернатива перекопуванню 

Мульчування — це набагато ефективніша технологія, ніж перекопування. Достатньо просто накрити землю органічними матеріалами: скошена трава, листя, тирса чи перегній.

Такий шар не лише зберігає вологу, а й створює ідеальне середовище для корисних мікроорганізмів. Земля дихає, не сохне, температура залишається стабільною, а врожайність підвищується без жодних фізичних навантажень.

Також періодично можна вносити добрива. Але не закопувати їх глибоко, а просто трішки розпушувати землю. Деякі добрива взагалі достатньо просто насипати звершу. Якщо вже сезон, то вони слугуватимуть мульчею, захищаючи від бур’янів та випаровування вологи.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.