Цей процес вважають одним із найбільш розповсюджених помилок городників
Скільки разів доводилося чути від сусідів або старших людей, що для гарного врожаю город обов’язково треба перекопувати. Втім, це одна з найбільш розповсюджених помилок городників. Насправді ж частого перекопування город не любить.
Кожен шар ґрунту має свою унікальну структуру, мікроклімат та біологічну активність. Коли ми перевертаємо землю, то екосистемі це шкодить.
Корисні мікроорганізми опиняються не в тих шарах, де їм добре, а природні зв’язки втрачаються. І замість збільшення поживних речовин для рослин результатом буде їхнє зменшення.
Друга важлива причина — вологість та температурний режим ґрунту. Кожен переворот землі провокує втрату вологи й порушення теплообміну. Влітку це означає миттєве пересихання, а взимку — промерзання. А ще це пряма дорога до ерозії. Тобто верхній родючий шар просто втратить поживні властивості.
Альтернатива перекопуванню
Мульчування — це набагато ефективніша технологія, ніж перекопування. Достатньо просто накрити землю органічними матеріалами: скошена трава, листя, тирса чи перегній.
Такий шар не лише зберігає вологу, а й створює ідеальне середовище для корисних мікроорганізмів. Земля дихає, не сохне, температура залишається стабільною, а врожайність підвищується без жодних фізичних навантажень.
Також періодично можна вносити добрива. Але не закопувати їх глибоко, а просто трішки розпушувати землю. Деякі добрива взагалі достатньо просто насипати звершу. Якщо вже сезон, то вони слугуватимуть мульчею, захищаючи від бур’янів та випаровування вологи.