Сб. Чер 22nd, 2024


Це питання активно обговорюють у мережі

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

Рішення стосовно припинення надання консульських послуг військовозобов’язаним чоловікам за кордоном не передбачає примусове повернення чоловіків призовного віку в Україну. Про це розповіла віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Вон сказала, що Україна не збирається примусово повертати військовозобов’язаних чоловіків призовного віку з-за кордону.

Крім того, Стефанішина наголосила, що надання персональних даних представникам ТЦК та СП не дорівнює автоматичній мобілізації на фронт – він скоріше спрямований, як коментує віцепрем’єрка, на визначення та загальне розуміння потенціалу мобілізації:

– Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті.

 

Йдеться про потенціал мобілізації — облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення.

Крім цього, Стефанішина згадала, що у травні Україну має відвідати єврокомісарка з питань внутрішніх справ і міграції Ілва Йоганссон, мета візиту – обговорення з українськими представниками питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном. Адже річ у тім, що в ЄС чинний механізм тимчасового захисту залишатиметься чинним до березня 2025 року. З огляду на це віцепрем’єрка робить висновки, що примусового повернення не передбачається:

– Тому обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в країну, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень і давайте не забувати, що війна триває і ми маємо її виграти.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.