Чт. Чер 20th, 2024


Прикмети наших пращурів

Найпопулярніша прикмета про бузок, це – щаслива квіточка із п’ятьма пелюстками. Якщо її знайти, то здійсниться заповітне бажання.

Але прикмет та забобонів, пов’язаних із бузком, набагато більше! 

 Прикмети про бузок

Здавна люди вірили, що кущ бузку біля входу у дім захищає від зла.

Бузок є природним оберегом будинку від темних сил, привидів та негативної енергії. Чагарник вбирає негатив і перетворює його на позитивні вібрації.

Білі сорти дарують мешканцям будинку психологічний комфорт та гармонію. Бузковий кущ допомагає реалізувати потенціал, розкриває таланти в людині та приносить натхнення.

Бузкову олію та гілки застосовують у магічних ритуалах. На основі першого робили різні зілля, а зі стовбура — палиці та руни.

Композиції з гілочок бузку мають ті властивості, що й кущ: захищають, оновлюють і допомагають. 

Народні прикмети кажуть, що засушені білі суцвіття також приносять щастя. Але їх не ставлять як букет, а носять із собою як талісман із засушених квітів.

 

Погані прикмети про бузок

Негативна прикмета, пов’язана з цією рослиною, стосується букетів білого бузку. Вони нібито не дають вийти заміж молодим дівчатам, загрожують втратою чоловіка заміжнім дамам.

У деяких американських штатах не дозволяють приносити додому білий бузок, вважаючи, що йому «не пощастило, бо забракло кольору». І така «невдачливість» може поширитися на мешканців квартири.

У віддалених районах Англії вірять, що бузок приносить нещастя. Нібито була давня традиція класти в труну з померлим бузкові гілки, щоб замаскувати запах смерті. 

Погані прикмети, пов’язані з бузком, швидше виняток, ніж правило. У більшості народних повір’їв цей кущ асоціюється із позитивом та благополуччям.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.