Сб. Кві 13th, 2024

У Володимирці запрацював Центр життєстійкості. Це вже третя локація на Рівненщині, де надають безоплатну допомогу своїм жителям. Про це повідомляють в Рівненській обласній державній адміністрації.

Центри життєстійкості стають «єдиною точкою звернення» для надання різних видів послуг. Зокрема, інформування, консультації та соціально-психологічна допомога. Це також потенційний безбар’єрний простір для проведення тренінгів і навчань для підвищення соціальної спроможності громади. У такому центрі кожен житель може безплатно отримати кваліфіковану психосоціальну підтримку, а за потреби – бути скерованим до фахівців вужчої спеціалізації, — сказала заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

Цей проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

При створенні такої локації держава покриває витрати надавача соціальних послуг (оплату роботи команди, залучених спеціалістів, закупівлю канцелярських і господарських товарів, продуктів для отримувачів послуг та інше). Умовою участі громади у проєкті є підготовка, а потім – утримання приміщення для Центру життєстійкості.

Загалом, в Україні центри життєстійкості створені вже у 64 громадах майже кожної з областей.

На Рівненщині простори вже працюють в Рівному, Здолбунові та Володимирці, а згодом планують відкрити ще в Антонівській громаді.

Читайте також: Перший на Рівненщині: у діагностичному центрі лікуватимуть безпліддя за бюджетні кошти

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.