Пт. Чер 21st, 2024


Які українські прізвища свідчать про князівське походження

Українці мають такі прізвища, які свідчать про те, що їхні предки є потомками князівського роду.

Зокрема, це такі прізвища, які мають закінчення -йло (-айло, -ейло, -ійло, -ійло, -ойло, -уйло, -яйло). Розповідаємо, як звучать прізвища українців, які ймовірно походять з династії литовських князів, посилаючись на генеалогічний ресурс Рідні.

Які українські прізвища свідчать про князівське походження

  • Нечитайло. За поширенням на території України прізвище займає 978 місце і налічує 3964 носії, найпопулярнішими іменами є Олександр і Тетяна. Найбільше українців із прізвищем Нечитайло проживає на Наддніпрянщині, зокрема у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі та Запоріжжі.
  • Міняйло. Таке прізвище мають 3057 українців, за поширенням воно посідає 1349 місце. Найчастіше також зустрічається на Наддніпрянщині у містах – Запоріжжя, Полтава, Київ, Харків, Дніпро. Найпопулярнішими іменами є Олександр і Наталія.
  • Жмайло. На території України налічується 399 носіїв цього прізвища, яке найчастіше зустрічається у Таврії. За поширенням воно посідає 12381 місце, найбільш розповсюджене у Харкові, Бодакві, Вербках, Горностаївці. Найпопулярніші імена носіїв прізвища Жмайло – це Олександр та Валентина.
  • Мазайло. За поширенням це прізвище займає 167060 місце і налічує всього 15 носіїв по всій території України. Найчастіше це прізвище зустрічається у Запорізькій області. Популярні імена українців, які носять це прізвище – Роман та Олена.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.