Пн. Чер 17th, 2024


Найчастіше його використовуюся у побуті 

Йод для знезараження води 

Якщо вдома з водопровідною водою все гаразд, то от, наприклад у безпечності води з криниці, десь на дачі чи у малознайомому місці ви не можете бути впевнені. Якщо прокип’ятити вожу можливості немає – допоможе йод. 

На 50 літрів води треба 2 чайні ложки йоду. Воду слід добре розмішати з йодом, та залишити на годину. За цей час вода очиститься, та стане придатною до пиття. Кришталево чистою вона не стане, але принаймні небезпеки для здоров’я – не становитиме. 

Йод для миття вікон 

Серед переваг миття вікон з йодом, це те, що він уповільнює налипання нового пилу на склі. 

На літр води треба додати п’ять крапель йоду. Змішайте та помийте цим розчином вікна з обох боків. При цьому ганчірки чи серветки можна використовувати будь-які. 

Йод від запаху кота в домі 

Це велика проблема для власників котів, які періодично забувають, де їх лоточок. Якщо вусань зробив свої брудні справи на килим чи будь-який інший текстиль в домі, то після миття цього місця покладіть на нього ганчірку змочену у йодному розчині.

На літр води додайте стільки йоду, щоб вода стала жовтуватого кольору, змочіть у розчині ганчірку. Потому добре викрутіть з неї воду, та покладіть на місце котячого злочину. Лишіть га годинку – це добре усуне запах. 

Йод для зняття втоми 

Щоб зняти втому з ніг можна зробити ванночку для ніг з додаванням йоду. 
У 3 літри теплої води додайте 1 столову ложку морської солі, таку ж кількість харчової соди та 10 крапель йоду.

Змішайте та опустіть ноги у миску з водою на 15 хвилин. 

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.