Пн. Чер 17th, 2024


Як захиститися від кровопивць

На Рівненщині активізуються комарі. Цьогорічної весни вони прокинулися ще на початку березня, а вже зараз жваво полюють на свіжу кров.   

Фахівці Рівненського центру контролю та профілактики хвороб повідомили, що із зимівок вже вийшли три види малярійних комарів. Також спеціалісти спостерігають активність 14 видів не малярійних комарів.

Найбільше всіх різновидів кровосисних комарів очікується у червні.

Специфічної профілактики проти хвороб, які передаються кровосисними комарами, немає, тому кожному з нас потрібно убезпечувати себе від контакту з ними, особливо у ранкову та вечірню пору, коли їх активність максимальні, – наголошують в центрі контролю та профілактики хвороб.  

Як захиститися від комарів?

Для прогулянки чи роботи на відкритому повітрі варто обирати максимально закритий цупкий одяг.  Обов’язковим є й захист домівок від залітання комарів протимоскітними сітками на вікнах та дверях.   

Якщо ж уникнути зустрічі з кровопивцею не вдалося, варто спостерігати за місцем укусу. Як з’явився свербіж, який несила терпіти, почервоніння та набрякання ураженого місця, підвищення температури тіла, нудота, запаморочення, потрібно відразу звернутися до лікаря.  

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.