Чт. Чер 20th, 2024


Ці креми, сироватки та маски абсолютно неефективні

Лососеве молоко, екстракт равликового слизу, маточне молочко — чого тільки не побачиш у складі кремів для обличчя. Всі вони обіцяють якщо не вічну молодість, то повернути час назад точно.

Один з найпопулярніших засобів — це колаген. Маски, сироватки й креми з ним обіцяють поповнити рівень колагену в шкірі, підвищити її еластичність і зробити більш гладкою, вирівняти зморшки й ущільнити шкіру. А насправді?

Ці засоби абсолютно не працюють. Єдиний ефект, який ви від них помітите — це легке зволоження і неабиякі витрати.

Колаген — це білок, який життєво важливий для шкіри, м’язів і кісток, з віком деградує, що призводить до появи зморшок і сухості шкіри. Тому дуже важливо споживати з їжею потрібну кількість білка. А наносити колаген на шкіру марно — це дуже велика молекула, яка в глибокі шари шкіри просто не проникне, кажуть фахівці.

Допомогти виробленню колагену можуть хіба що маски та сироватки з проколагеном або пептидами. Але насамперед потрібно звернути увагу на харчування, радять дієтологи.

Колаген у вигляді добавок — це просто дуже дорогий і не найефективніший спосіб підвищити споживання білка. Наш організм розбере його на амінокислоти й направить туди, де він найбільше потрібен. І не факт, що це буде шкіра.

До речі, те ж саме можна сказати й про засоби з гіалуроновою кислотою: це настільки велика молекула, що вона ефективна тільки у вигляді ін’єкцій.

Зовнішньо засоби з цією кислотою лише трохи розпушують поверхню шкіри, роблячи її візуально рівнішою, але водночас нічого до пуття не покращуючи.

 Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.