Чт. Лют 22nd, 2024

Рішенням господарського суду Рівненської області задоволено позов керівника Здолбунівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Костопільської міської ради, Західного офісу Держаудитслужби до КП «Костопількомунсервіс» та приватного товариства про визнання недійсним договору про надання послуг та стягнення на користь держави майже 2,8 млн гривень.

У 2019 році після проведення тендеру між КП «Костопількомунсервіс» та підприємством-переможцем укладено договір на будівництво системи відеоспостереження та оптоволоконної мережі в межах програми «Безпечне місто Костопіль». За ці роботи виконавець отримав 2 млн 798 тис. 820 гривень, – встановлено прокурорами.

Однак, органами Антимонопольного комітету України встановлено, що керівники двох підприємств – учасників під час проведення тендеру діяли у змові, з метою отримання найбільш вигідних для себе умов. Зокрема, «конкуренти» подали схожі додатки, синхронно завантажили файли з однієї ІР-адреси й, навіть, мали однакові дефекти друку в документах.

Такі антиконкурентні дії, зрештою, спотворили результати торгів, що призвело до укладення договору, який завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, з умислу однієї зі сторін.

В ході судового розгляду суд став на бік прокурора та погодився з тим, що такі узгоджені дії учасників нівелюють принципи проведення закупівель, а тому визнав укладений договір недійсним, а отримані товариством за його виконання кошти – стягнув до державного бюджету.

Читайте також: Нанесла кухонним ножем удар в спину своєму: поліцейські затримали жительку Вараського району

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *