Ср. Лип 24th, 2024

Не всі пенсіонери мають право на отримання такої солідної суми

Нині максимальна пенсія в Україні становить 10 прожиткових мінімумів. Однак, не всі пенсіонери мають право на отримання такої солідної суми.

Яка максимальна пенсія у 2024 році

У звʼязку зі зростанням прожиткового мінімуму в Україні, змінилась і максимальна пенсійна виплата. Нині вона становить 10 прожиткових мінімумів – тобто 23 610 гривень. Однак, розмір такої пенсії фіксований, тобто це вже кінцева сума з урахуванням усіх надбавок, підвищень та індексації.

При цьому, максимальну пенсію отримують деякі категорії українців: державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, народні депутати та науковці.

Нагадуємо! З 1 січня цього року в Україні зросла також мінімальна пенсія – з 2 093 гривень до 2 361 гривні. Порівняно з минулим роком виплата збільшилася на 268 гривень.

Підвищення пенсії у червні

Пенсіонери, які вийшли на пенсію за вислугою років, можуть отримати надбавку за додатковий стаж. Перерахунок виплат таких осіб розпочався ще у квітні, однак, фактичні виплати пенсіонери отримають вже у червні.

Пенсії автоматично перерахують пенсіонерам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та на 1 березня 2024 року набули 24 місяці страхового стажу або які відпрацювали менше ніж 24 місяці, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії пройшло два роки, – йдеться у повідомлення ПФУ.

Як нині відомо, розмір надбавки за кожен рік додаткового стажу складає 23,61 гривні. Сума доплати, яку отримає особа, розраховується індивідуально, зважаючи на її особисті дані.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.