Докладне пояснення
В Україні більше не мобілізуватимуть обмежено придатних чоловіків до 25 років, а військовозобов’язаних у віці понад 50 років – лише за окремим розпорядженням.
Покроковий план
У Верховній Раді провели закриту нараду з військовими щодо мобілізації обмежено придатних осіб у віці до 25 років. Ця категорія чоловіків, на відміну від своїх ровесників без проблем зі здоров’ям, як і обмежено придатні будь-якого віку, відтермінування від мобілізації не отримала – законодавство не врахувало деякі нюанси.
Насамперед Збройні Сили не будуть мобілізувати таких осіб від 18 до 25 років.
Це буде викладено в наказі Міноборони, який вони обіцяли видати до кінця цього тижня, – зазначив на брифінгу спікер парламенту Руслан Стефанчук.
Також, за його словами, людей цієї категорії, котрі раніше вже були мобілізовані, не будуть відправляти на штурмові дії чи інші операції, що пов’язані з підвищеним ризиком для життя та здоров’я. Окрім того, будуть внесені зміни до законодавства для ротації та заміни вже мобілізованих з метою збереження боєздатності.
Засекречена директива
Про це повідомив і народний депутат Олексій Гончаренко, який зазначив, що вже офіційно зупинено призов обмежено придатних від 18 до 25 років. Мобілізація їх можлива лише за письмовою згодою.
Також він зазначив, що чоловіки віком 50-60 років можуть бути призвані до ЗСУ лише за окремим мобілізаційним розпорядженням. То ж мобілізація на загальних підставах стосується лише чоловіків у віці від 25 до 49 років, які не мають причин для відстрочки. Про це, стверджує парламентар, сказано у відповідній директиві Сухопутних військ від 19.09.2024 року.
Демобілізації вже мобілізованих (чоловіків згаданих категорій – ред.) немає. Будем займатись і тиснути далі,- зазначив Гончаренко.
Тим часом військові не поспішають оприлюднювати текст директиви.
Також мовиться про те, що органи військового управління обмежені в коментуванні питань, направлених на виконання поставлених завдань та відомостей службового характеру. Ці заходи вживаються не просто так, адже вільний доступ до питань комплектування підрозділів розширює можливості противника щодо оцінки наших ресурсів і планів.