Пн. Чер 17th, 2024


Це буде виробник залізобетонних конструкцій для нових енергоблоків 

НАЕК «Енергоатом» збирається збудувати залізобетонний завод у Нетішині – місті-супутнику Хмельницької АЕС. За проєктні роботи компанія заплатить майже 23 млн грн. 

Цього року мають зробити проєкт  реконструкції  виробничої бази комбінату спеціальних будівельних конструкцій та відкритого полігону виготовлення збірних залізобетонних виробів і збирання монтажних елементів  у Нетішині.

На новому підприємстві за розрахунками працюватиме 350-380 осіб. тут виготовлятимуть 1400 т спеціальних металоконструкцій, 12 000 куб. м залізобетонних конструкцій, 1400 т арматурних виробів та 1-1,5 корпусних конденсатори на рік.

 

На нинішньому етапі вартість будівництва ще невідома, проте у кошторис закладуть зарплату за розрядом складності робіт 3,8 у розмірі 32 000 грн.

Нагадаємо, що у квітні цього року уряд схвалив проєкт закону, який дозволяє добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС – №3 та №4. П’ятий та шостий блоки станції планують побудувати за новою технологією – АP1000 американської компанії Westinghouse. 

Після добудови цих блоків Хмельницька атомна електростанція стане найбільшою в Європі. Зараз такою станцією є окупована росіянами Запорізька АЕС.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.