Чт. Чер 20th, 2024


Їх представили напередодні

Національний банк України випустив дві нові монети номіналом 5 та 10 грн. Вони присвячені кримськотатарському орнаменту орьнек, який у 2021 році офіційно внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Монети продовжують серію Українська спадщина.

  • У центрі композиції на аверсі монет зображена кримськотатарська вишивальниця наґишчи, яка схилилася над вишивальним верстатом кергеф.

Від майстрині в різні боки зображені паростки орнаменту, який символізує безперервність традиції та її невпинне продовження.

  • Угорі розміщено написи УКРАЇНА, потім ÖRNEK / ОРЬНЕК, малий державний герб України, номінал монет, графічний символ гривні ₴ та рік випуску – 2024.
  • На реверсі монет на дзеркальному тлі рельєфно відтворюється орнамент, що уособлює сімейні цінності. У центрі орнаменту знаходяться взаємопов’язані елементи, що означають родинні зв’язки.

Монети номіналом 5 гривень виготовлені з нейзильберу тиражем до 75 000 штук (у сувенірному пакуванні), а номіналом 10 грн – зі срібла тиражем до 7500 штук.

Вони введені в обіг з 23 травня. Їх поступово будуть продавати в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ і банків-дистриб’юторів.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.