Чт. Чер 20th, 2024


Йдуть не туди, чого потребуватиме держава

Найбільш популярними спеціальностями, на які подають документи для вступу українські абітурієнти, є право, менеджмент та економіка.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив заступник міністра освіти та науки України Михайло Вінницький.

Винницький уточнив, що кожного року все більше вступників прагнуть здобути освіту за напрямом психологія та комп’ютерні науки. Водночас є професії, попит на які не такий великий.

Зараз МОН працює над тим, аби підвищити популярність таких базових спеціальностей як фізика, хімія, біологія, — сказав Винницький.

Він наголосив, що для Міністерства освіти дуже важливо, аби саме природничі науки та відповідні професії набували популярності та розвивалися.

Посадовець також зазначив, що після закінчення російсько-української війни державі знадобляться інженерні спеціальності, тому МОН сподівається, що попит на ці професії зростатиме.

Крім того, Михайло Винницький повідомив, що для складання єдиного вступного іспиту в магістратуру та аспірантуру цьогоріч зареєструються від 80 до 90 тисяч вступників.

За його словами, за декілька годин у перший день реєстрації на вступні іспити в магістратуру та аспірантуру було подано майже 400 заявок.Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.