Чт. Чер 20th, 2024

Попри те, що підіймати на ці комунальні послуги забороняє урядовий мораторій

Після підняття цін на електроенергію українцям готують ще один разючий удар. Цього разу можуть підняти ціни на газ та опалення.

Кабмін і Нафтогаз планують найближчим часом підняти вартість газу на 20%, тепла та гарячої води на 25%. Не зважаючи на заборону та мораторій.

 

Робота з депутатами ВРУ вже ведеться щодо внесення необхідних змін до законів, щоб обійти мораторій, – попереджає голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Поки не відомо коли саме можуть затвердити новий тариф та чи піде на цей непопулярний крок уряд.

У травні Нафтогаз запевняв, що тариф для населення діятиме до травня 2025 року і буде незмінним – 7,96 грн за куб.

З тарифами на опалення ситуація складніше. Під час дії воєнного стану з моменту впровадження мораторію на підняття тарифів на опалення і гарячу воду низка обласних центрів уже підняла вартість опалення і гарячої води, але наразі теплопостачальні підприємства ці тарифи не застосовують, а нараховують за спожиті послуги за чинними станом на січень 2022 року тарифами.

Наприклад у Рівному виконком тарифи на опалення переглядав у лютому 2023 року. Тоді погодили тариф на тепло у розмірі 2651,47 грн/Гкал.

 

Тож у разі збільшення цього тарифи ще на 25%, населення платитиме за тепло 3314 грн за Гігакалорію.

Варто відзначити, що цей тариф близький до того, який наводив теплопостачальник у Рівному як економічно обґрунтований, який у лютому 2023 просив встановити для населення тариф 3100 грн за Гігакалорію. Чинний нині у Рівному тариф на тепло складає близько 1900 грн за Гкал. Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.