Сб. Лис 16th, 2024

Температура – один з ключових показників, що визначають стійкість аромату 

Парфуми для зимового і літнього сезону справді відрізняються. 

У холодну пору року при низьких температурах шкіра стає сухішою. Тож випаровування компонентів аромату відбувається зовсім інакше, ніж за високих температур: верхня нота триває набагато довше і тому спотворюється сприйняття парфумерної композиції.

 

При цьому свіжі запахи набувають різкого, неприємного акценту.

Влітку, особливо в спеку і в закритому, слабо вентильованому приміщенні, насичений аромат може досить агресивно впливати на навколишніх. Вплив поту і спеки перетворює складні парфуми з теплим шлейфом в задушливу хвилю. Саме тому в теплу пору року улюблені зимові парфуми слід відкласти до прохолодних днів: літній аромат має бути свіжим та легким.

Зимові аромати

У зимовий період виникає потреба в м’яких, насичених і теплих ароматах. Яскравий зимовий парфум не нанесе навколишнім «ароматичну» травму – ба більше, саме на морозі повніше розкриваються найекзотичніші та найяскравіші букети парфумів. При низьких температурах ноти зимових парфумів створюють чисту парфумерну симфонію.

Зима дозволить використовувати густі, складні аромати з екзотичними східними букетами. Такий вибір пов’язаний не лише з особливостями випаровування парфумів, але також і з притупленням нюху.

Зимові запахи слабше вловлюються, чому слід зупинятися на яскравіших парфумах. Тому для зимового сезону підходять найбільш концентровані комбінації, наприклад, парфумована вода або парфуми.

Аромат туалетної води утримується на шкірі до 3 годин, а сам парфумерний продукт відноситься до легких денних парфумів, тому в його складі міститься не більше 20% ароматичних компонентів. У складі парфумованої води є більше натуральних ефірних олій (близько 25%), що надає їй насиченості та виражених ароматичних акцентів. Однак і парфумерна вода не має такої стійкості, як парфуми. Вони відсоток основного аромату нижче, проте, парфуми утримують запах протягом дня.

Складники зимових ароматів

Зимові запахи повинні якнайдовше зберегти відчуття тепла: у поєднанні з теплим одягом вони повинні залишати почуття захищеності та затишку. При створенні ароматів з аурою, що огортає, вибираються ненав’язливі, але стійкі ноти гвоздики, запашного перцю, мускатного горіха, шафрану, коріандру, кориці та ванілі. Ці інгредієнти додають зимової свіжості трохи теплих східних сонячних відтінків.

Для настрою  в зимових парфумах мають бути життєрадісні риси. Для цього найкраще підходять мускус, мигдаль та екстракт амбри, які надають аромату чуттєвості та пристрасті. У короткий зимовий день яскравості додадуть аромати орхідеї, магнолії, жасмину та фіалки підвищать тонус. 

Запашний мох надає відчуття душевного спокою та сили. Також у парфуми додають у ноти кондитерських ароматів, що асоціюються з домашньою випічкою та філіжанкою кави.

Парфумери також можуть тонко керувати настроєм, змушуючи радіти навіть у негоду завдяки композиції пелюсток гіркого апельсина, плодів соковитого мандарина, персика чи грейпфрута.

 



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.