Пн. Лют 26th, 2024

Фото ілюстративне

Із 20 грудня минулого року в застосунку Дія запрацювала послуга перереєстрації транспортних засобів онлайн. За цей час функцією скористались вже більш як 20 тис. осіб.

Про це під час брифінгу в Рівненській ОДА повідомив заступник начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області Віктор Залюбовський. Модерував – радник голови ОДА Сергій Татаренко.

«Довгоочікувана послуга дозволила здійснювати операції купівлі/продажу транспортних засобів за допомогою Дії. Проте звертаю увагу, що таким чином можна переоформити лише легкові автомобілі, мотоцикли і мопеди. Крім цього, здійснити таку операцію онлайн можна лише один раз на рік», – пояснив Віктор Залюбовський.

Тобто тим, хто протягом календарного року продаватиме понад один транспортний засіб, доведеться звернутись до Сервісного центру МВС. Річ у тім, що перший у році продаж автомобіля, мотоцикла чи мопеда звільняється від оподаткування, а з другого і кожного наступного потрібно сплатити 5% та 18% податку з доходів відповідно і 1,5% військового збору.

До слова, онлайн не вдасться пройти й першу державну реєстрацію авто в Україні – дані про транспортний засіб ще відсутні в єдиній базі.

Також під час брифінгу спікер повідомив про зміну вартості найпопулярніших адміністративних послуг сервісних центрів: «Раніше вартість теоретичних та практичних іспитів складала 13 грн, видача посвідчень водія – 26 грн. З 1 січня видача посвідчення водія коштуватиме 230 грн, прийняття теоретичного іспиту – 250 грн, практичний іспит – 420 грн».

Нагадаємо, з 22 листопада минулого року можна складати теоретичний іспит без занять в автошколі. Опісля успішного складання теоретичної частини треба звернутися до акредитованого навчального закладу, щоб розпочати практичне навчання. 

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.