Пн. Чер 17th, 2024


Усе перевірили на мишах

Американські дієтологи з’ясували, що при певному типі кетогенної дієти в організмі накопичуються клітини, що старіють. 

Вважається, що низьковуглеводна дієта змушує організм швидше спалювати жири. Вона була розроблена сто років тому для лікування епілепсії у дітей. Цей спосіб харчування і сьогодні популярний, для тих, хто прагне схуднути.

У Центрі медичних наук Техаського університету досліджували вплив дієти на білок, що бореться з раком. Він керує клітинним старінням – наказує клітинам, які у стресі, припинити ділитися.

Вчені посадили мишей на сувору кетогенну дієту. Піддослідні 90% калорій отримували з жирів. Потім через тиждень і через три тижні досліджували їхні серця, нирки, печінку та мозок.

У тварин із першої групи підвищився рівень цього білка, а старіючих клітин побільшало. Однак після переходу на звичайне харчування ситуація стабілізувалася.

А у тих мишей, які сиділи на кетогенній дієті з тижневими перервами, змін не помітили. Старі клітини у них не накопичувалися.

Ми не говоримо, що дієта погана. Але, певно, треба робити перерви під час такого харчування, – кажуть науковці.

Повідомлення про здоров’я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

 

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.