Сб. Лип 27th, 2024

Фото ілюстративне

Рівненська окружна прокуратура завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно жителя обласного центру

Чоловіку інкримінують заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчинені за попередньою змовою групою осіб, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 190 КК України).

За даними слідства, обвинувачений знайшов «роботу» в одному з телеграм-каналів. Задля власного збагачення зловмисники використовували шахрайську схему під виглядом «єДопомоги». Вони розсилали фішингові посилання нібито для отримання фінансової допомоги, а коли люди переходили за цим посиланням – з карток потерпілих зникали гроші.

Також чоловік через месенджер отримував від «роботодавця» інформацію про банківські рахунки громадян України, і безконтактним шляхом спочатку знімав з них готівку у банкоматах та магазинах Рівного, а потім перераховував її на рахунки інших підставних осіб. За це отримував відсоток від суми.

Загалом, слідством встановлені 38 потерпілих, які через такі шахрайські схеми втратили майже 1,1 млн грн.

Обвинувачений наразі перебуває під вартою. Обвинувальний акт скеровано до Рівненського міського суду. Чоловік свою вину визнає.

Досудове розслідування проводили слідчі СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області.

Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Про це інформує пресслужба Рівненської окружної прокуратури.

Читайте також: Раніше судимий житель Рівного за два місяці вчинив вісім крадіжок

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.