Ср. Чер 19th, 2024

Багато хто може видихнути з полегшенням

Допризовникам і призовникам, які знаходяться за кордоном, буде надано відтермінування щодо взяття на облік або до повернення в Україну, або до кінця воєнного стану.

Чоловіки немобілізаційного віку отримають відтермінування від взяття на військовий облік. Про це заявила віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Щодо 17-річних українців, які наразі перебувають за кордоном:

Міноборони каже, що вони мають приїхати в Україну та стати на військовий облік. Юридично в Міноборони мають рацію, бо так виписані чинні правила.

Ми в Уряді добре розуміємо, що змушувати студентів немобілізаційного віку їхати в Україну, щоб пройти відповідні процедури, – це лише збільшить навантаження на ВЛК і нічого не допоможе в мобілізації.

Тому, вже розроблено відповідну постанову, зараз вона проходить погодження та найближчим часом буде прийнята. Допризовникам і призовникам, які зараз за кордоном, буде надано відтермінування щодо взяття на облік – або до повернення в Україну, або до кінця воєнного стану – підкреслила вона.

 

Нагадаємо, наразі чоловіки до 25 років мають повернутися в Україну, аби виконати вимоги мобілізаційного закону і стати на облік у ТЦК.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.