Чт. Чер 20th, 2024


Щоб збільшити житлову площу в містах 

В Україні знову заговорили про проблему застарілого житлового фонду. Йдеться передусім про хрущовки. Це квартири з невеликою площею, п’ятиповерхівки без ліфта та технічного поверху. Хрущовки хочуть перебудувати за європейським прикладом, аби збільшити житлову площу.

Над цим законопроєктом активно працюють народні депутати, і свої напрацювання мають представити вже за два місяці. 

Згаданий європейський досвіт перебудови такого житла передбачає: 

  • надбудову додаткових поверхів
  • перебудова квартир аби збільшити їхню площу
  • забудова земельних ділянок між будинками
  • найбільш радикальний – знесення цілих районів задля зведення на їхньому місці нового житла. 

Не всі з цих методів можна адаптувати під українські реалії, адже після масштабної приватизації у 90-х роках практично уже житло знаходить у приватній власності, і змусити людей погодитися на такі зміни – буде завданням з великою зірочкою. 

Тож серед найбільш реальних сценаріїв – добудова нових поверхів і мансард.

Реконструкцію в такому випадку можна проводити без відселення людей до іншого житла (маневрового житлового фонду у містах теж уже не лишилося). Під час такої реконструкції можна провадити енергоощадні заходи та провести модернізацію інженерних комунікацій в будинку. 

Також може йтися про зміну архітектурно-планувальної та об’ємно-просторової організації квартир у будівлі. І заповнення розривів між будинками новим будинком, – кажуть у Верховній Раді.

Зауважимо, що у ЄС будинків, умови проживання у яких визнають незадовільними – ліквідовують. При цьому власники такого житла отримують компенсації та субсидії га знесення і відбудову житла. Роботи проводять переважно без відселення мешканців з забезпеченням належних санітарно-побутових умов. 

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.