Нд. Лис 24th, 2024

Рівненські митники передали до Рівненського обласного краєзнавчого музею об’єкти духовної та матеріальної культури.

 Про це повідомила Рівненська митниця.

А саме:

  • «Корсунська ікона Божої Матері» кінця ХІХ ст. початок ХХ ст.;
  • «Ікона “Спаса Вседержителя (Пантократор)» кінця ХІХ ст. початок ХХ ст.;
  • скриньку з зображенням надгробка князя литовського та короля польського Стефана Баторія, які виготовлялись у Європі в кінці ХІХ ст. – початку ХХ ст.;
  • церковні книги 1875 р. та 1897 р.;
  • військову форму: кітель швейцарський; шеврон шеф-кухаря швейцарської армії; кітель німецького льотчика повітряних сил різних періодів ХХ ст.;
  • фотокопії із зображенням солдатів фашистської армії Другої світової війни;
  • паперові грошові знаки, монети, що вийшли з обігу (бони), ХХ ст.;
  • колекція поштових марок – 147 шт., ХХ ст.;
  • ілюстровані журнали 1908,1911 років.

Всього рівненські митники передали майже 200 предметів, які свого часу намагалися незаконно вивезти з України за кордон.

Крім того, Рівненською митницею неодноразово здійснювалась передача культурних цінностей до українських музейних закладів: Шевченківського національного заповідника, Державного історико – культурного заповідника м. Дубно та декілька разів до Комунального закладу «Рівненський обласний краєзнавчий музей».

Як повідомив заступник начальника Рівненської митниці Віталій_Хомутянський: «Комісія по розпорядженню майном Державної виконавчої служби, за участі працівників Рівненської митниці, прийняла рішення передати безоплатно культурні цінності до обласного краєзнавчого музею. Мета – поповнення музейних колекцій, зокрема нумізматики, української періодики, філателії тощо. Отож, незабаром, рівняни та гості міста зможуть познайомитися з цікавими музейними експонатами».             


Представник музею кандидат історичних наук, заступник директора з розвитку і впровадження цифрових технологій Рівненського обласного краєзнавчого музею, виконавчий директор ГС «Цент цифрової історії» Тетяна Самсонюк зазначила, що в час, коли Україна втрачає своє культурне надбання, а сотні музеїв зруйновані і пограбовані, дуже важливо, що наші фонди поповнюються предметами, які презентують різні періоди історії України. Та подякувала рівненським митникам за пильну роботу з виявлення та недопущення вивезення культурних цінностей за межі України та багаторічну співпрацю.

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.