Вт. Тра 14th, 2024


Прикмети наших пращурів

Ставити освячену вербу у воду не потрібно, бо вона зацвіте — її зберігають у сухому вигляді, зазвичай — у кутку за іконами, але це не обов’язково. Збергіають вербу цілий рік, до наступної вербно\ неділі.

Ви можете зберігати її будь-де, головне зробити так, щоб вона не опинилася під ногами й не зламалася, коли всохнеться.

У чистий четвер можна зробити відвар з верби, яким потрібно вмитися. Згідно із прикметами, така процедура принесе міцне здоров’я та багато сил.

Вербову гілку можна використати й під час приготування святкових страв. Нею можна користуватися при випіканні м’яса в ролі зубочистки, а також, нею можна прикріпити декор на Великодню паску.

У давнину їли вербові котики із освяченої гілки – щоб не боліло горло. По одній-дві китиці їх їли жінки, які не могли завагітніти.

Освячені гілочки носили на цвинтар або на поля – щоб вберегти землю від грому, блискавки, посухи чи навпаки сильних повеней.

Минулорічні асохлі гілочки спалюють із молитвами вдома чи у церкві або складають у лісі біля верби. Попіл верби краще висипати під дерево у саду або на вулиці біля свого будинку. Якщо на гілці є молоді пагони, то можна висадити її у землю на березі річки або у лісі.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.