31 серпня за новим церковним календарем православні віряни відзначають Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці
Цього дня моляться про зцілення душі й тіла, жінки просять Богородицю про благополучну вагітність, про здоров’я для дітей, добробут у шлюбі. Також заведено дякувати Матері Божій за все, що є.
У народі 31 серпня – свято Купріянів день. Прозвали його так на честь святого мученика Купріяна, пам’ять якого також звершується сьогодні.
У народі 31 серпня ще називали – Журавлине віче. Наші пращури вірили, що у цей день збираються журавлі, які вирішують, як їм летіти у вирій.
На Купріяна вирушали ліс по журавлину, до цього часу ягоду не можна було збирати. Вважалося, що до Журавлиного віче ходити на болота було небезпечно, адже того, хто зробить це чекають нещастя.
Перед походом по журавлину вибирали поводиря-іменинника дня, оскільки вірили, що тому хто народився в день Купріяна, відома інформація про те, де розміщується журавлинник з великою ягодою.
Наші предки вірили, якщо в цей день зашити ягоди журавлини в маленький синій мішечок і всюди носити його з собою – то людину буде супроводжувати удача в усьому.
Що не можна робити 31 серпня
За повір’ями, 31 серпня не можна голосно співати, сміятися і навіть розмовляти на підвищених тонах. Вважали, що шум може привернути увагу нечистої сили.
Не можна 31 серпня завершувати якісь справи, в іншому випадку доведеться все починати спочатку. Частково з цієї ж причини краще не припиняти відносини – наслідки цього рішення треба буде ще довго вирішувати.
Суворо заборонено злитися 31 серпня. Якщо допустити негативні думки в цей день, хвороби почнуть липнути одна за одною. У цьому були впевнені наші предки.
Вони ж попереджали: якщо запланувати поїздку на 31 серпня (неважливо при цьому, на який день тижня випаде це число), вона буде невдалою або зовсім зірветься.
Народні прикмети на 31 серпня
- Якщо журавлі летять не поспішаючи, між собою «розмовляють», осінь буде теплою.
- Журавлі на південь летять не клином, а поодинці – наступний рік буде неврожайним.
- Почути журавлиний крик – до дощу.