20 травня вшановують пам’ять святого Тимофія

Цього дня прийнято займатися городніми клопотами: полоти бур’яни, поливати грядки, висаджувати баклажани, редиску. День вважається найбільш підходящим для посадки цього овоча. Говорили:

«Прийшов Тимофій – огірки швидше сій».

Згідно з прикметами потрібно встигнути зробити це до заходу сонця і потай від цікавих очей – це гарантує гарний урожай. Особливо ретельно ховали першу грядку, а потім, коли на ній з’являвся перший огірок, його закопували в землю. Вірили, що такий ритуал сприятиме багатому врожаю огірків.

Вважали, що якщо хтось недоброзичливим поглядом підгляне посадку огірків, то буде багато жовтих і висохлих завчасно стебел.

Обов’язково 20 травня перераховували всі гроші в будинку. Вірили, що так можна було залучити фінансовий достаток та примножити заощадження.

У цей день намагалися уникати рудих кішок: мовляв, якщо зустріла людина таку – це до фінансових труднощів. Значить, потрібно уважно стежити за своїм гаманцем і витратами.

 

Що не можна робити 20 травня

Наші предки вірили, що не можна 20 травня стригти дітей до 7 років. Вважали, якщо не послухатися цієї заборони, дитина може втратити захист згори.

20 травня не варто нікому віддавати старі дитячі речі. У народі говорили: тоді дитина, яка носила їх, буде погано рости.

А щоб малюк не заплутався в пуповині, вагітним було суворо заборонено в цей день шити, плести та зав’язувати вузли: на одязі або взутті.

Не можна 20 травня позичати гроші. Вірили, що можна залишитися самим у боргах.

Не варто продовжувати шлях, якщо його перейшла руда кішка: вона є вісником фінансових проблем.

Народні прикмети на 20 травня

  • Дощ 20 травня – до сонячного літа.
  • На ялинці багато шишок – буде хороший урожай огірків і аґрусу.
  • Жаби гучно квакають – до багатого врожаю огірків.



Джерело