Пн. Вер 16th, 2024

7 вересня за новим церковним календарем згадують преподобномученика Макарія Канівського, а також відзначають передсвято Різдва Пресвятої Богородиці

Святому Макарію Канівському моляться про зміцнення віри, ухвалення вірного рішення, а також просять зцілення від хвороб, фізичних і духовних, миру і злагоди.

Увечері 7 вересня, напередодні великого свята у храмах проходять святкові служби. У молитвах до Богородиці звертаються з проханнями про заступництво, здоров’я, дівчата просять про красу.

До 7 вересня закінчували збирання цибулі, заготовляли запаси на зиму, а решту продавали. Наші предки вважали, що до цього дня цибулю нового врожаю їсти не можна, інакше вона посохне.

По виду і якості цибулин визначали, якою буде зима: «Якщо лушпиння на цибулині багато, то зима буде холодною».

У цей день обов’язково готували цибулеві страви. Вважали, що цього дня кожен повинен з’їсти щось із цибулею – скільки цибулі буде в тарілці, стільки здоров’я буде в людини увесь рік.

Під час епідемій в кімнатах розвішували зв’язки цибулі, нанизані на мотузку цибулини прив’язували на шию домашнім улюбленцем, щоб вони не заразилися.

 

Що не можна робити 7 вересня

Не можна 7 вересня дітям дарувати іграшки, а дівчаткам ляльки. Такий подарунок може привести в майбутньому до безпліддя, вважали наші предки.

Категорично не можна 7 вересня влаштовувати весілля і вінчатися. Сім’я розпадеться в короткий час, вірили наші пращури.

Не можна давати й брати гроші в борг 7 вересня. Гроші в цей день знаходять негативну енергію. Також у цей день ні в якому разі не можна позичати кому-небудь воду, хліб та сіль.

Народні прикмети на 7 вересня

  • Шишки на деревах закрилися – до дощу
  • Журавлі летять високо – до холодної осені
  • Багато лушпиння на цибулі – до суворої зими



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.