Пн. Лис 18th, 2024

18 листопада за новим церковним календарем згадують мучеників Платона і Романа

У святих Платона і Романа просять допомоги благополучно пережити зиму, виростити гарний урожай. Святих шанують як помічників у грошових справах – до них звертаються з проханнями про матеріальне благополуччя. Також святі Платон і Роман оберігають подружній союз.

Народне свято 18 листопада здавна вважається вдалим для грошових справ.

Наші предки в цей день брали монетку найбільшого номіналу і говорили: «Платон і Роман, насипте мені грошей повен карман».

Після цього клали монетку в кишеню і не витрачали весь рік. Вірили, що такий простий ритуал принесе людині фінансове благополуччя.

Незважаючи на те, що сільськогосподарські роботи були вже закінчені, у селян турбот вистачало. Вони займалися різними промислами, які приносили дохід. Робили іграшки з обпаленої глини, дерев’яний посуд.

Також збирали ягоди калини. Вважалося, що калину потрібно збирати після початку заморозків. Під дією морозу з ягід піде гіркість і вони будуть довше зберігатися.

 

Що не можна робити 18 листопада

Триває різдвяний піст, тому потрібно обмежувати себе у їжі та розвагах.

Цього дня категорично забороняється сваритися, адже сварки можуть затягнутися на весь рік.

18 листопада не можна приймати подарунки від незнайомців. У всякому разі не варто їх брати з рук в руки. В іншому разі можна позбутися частини свого успіху. 

У цей день не рекомендується нічого змінювати у своєму житті. У народі вірили: інакше можна зіткнутися з тим, що всю зиму доведеться виправляти наслідки цих змін.

Також предки вважали, що 18 листопада можна відвадити від себе достаток, якщо почати заздрити комусь або злитися на когось.

Народні прикмети на 18 листопада

  • Якщо цього дня тепло на вулиці – зима буде теплою і м’якою, й навпаки.
  • Вітер сильний дме – взимку хуртовин та завірюх буде багато.
  • Якщо в день Романа і Платона погода протягом дня швидко змінюється, то зима взагалі буде дуже мінливою.



Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.