Пн. Чер 17th, 2024


Адже весь бюджет йде на підтримку оборони країни 

Уже третій рік Україна живе в умовах, коли всі гроші з бюджету йдуть на покриття потреб збройних сил та їх забезпечення. При цьому фіксування пенсій, соціальних виплат, зарплат бюджетним працівникам фінансується тільки коштом допомоги міжнародних партнерів. Через затримки з надходженням цієї підтримки чимало людей остерігалися, чи не виникне проблем з фінансуванням пенсій та соціальних виплат. 

Ми впевнені, що цього року – і, чесно кажучи, впевнені вже й у наступному році – ми точно профінансуємо всі соціальні платежі. Все, що держава має виконати, ми будемо виконувати вчасно й у повному обсязі, – каже прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

Від початку року Україна вже отримала близько 12 млрд доларів зовнішнього фінансування для покриття дефіциту нашого бюджету. Крім того, днями Україна отримала  1,5 млрд євро від ЄС в межах нового інструменту Ukraine Facility. Також в рамках пакета допомоги від США отримаємо майже 8 млрд доларів бюджетної підтримки.

Ці кошти допомагають Україні фінансувати медичні послуги, зарплати лікарів і вчителів, соціальні програми, – каже Шмигаль. 

Джерело

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.