Пн. Лис 25th, 2024

Офіцер також зазначила, що повітряні цілі знову мали складну траєкторію руху. Противник запускав “Шахеди” з різних напрямків.

Так, війська РФ розраховували маршрути, щоб “Шахеди” оминали системи ППО ЗСУ.

Крім того, бійцям ЗСУ приходило збивати ворожі “Шахеди” у складних погодних умовах, оскільки на півдні країни були шторми, а також – сильний поривчастий вітер.

У південних регіонах ударних дронів ворога було не так багато – в основному “Шахеди” були сконцентровані на переході в інші області.

“Разом з тим говорити про нову тактику рано. Вони продовжують маневрову тактику. Те, що вони вже застосовували”, – пояснила офіцер.

Наразі підбиваються підсумки відбиття повітряної атаки, зазначила Гуменюк, і додала, що робота сил ППО ЗСУ по ворожих “Шахедах” була “досить результативною”.

Нічна повітряна атака 16 жовтня

Російські окупанти цієї ночі, 16 жовтня, застосували для атаки по містах України комбіновану атаку з використанням ударних безпілотників і ракет по ряду регіонів України.

Під час тривоги про звуки вибухів повідомляли у Дніпрі, Кіровоградській області, а також у Полтавській області. Також звуки вибухів чули на Хмельниччині. Пізніше мер Хмельницького заявив, що у регіоні працювали українські сили ППО.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що ворог застосував при атаці ударні БПЛА, а також крилаті ракети Х-59 та балістичні ракети “Іскандер-М”.

Вже вранці у Полтавській ОВА розповіли, що під час ворожого нічного обстрілу області постраждали троє місцевих, і серед них дитина.

Від Світлана Савіцька

Журналіст, уродженець Костопіля, працювала перед війною в одній із Рівненьских газет журналістом.